Медик-терапевт і кардіолог Тетяна Романенко розповіла про те, як багатьма улюблена кава відбивається на процесі метаболізму в людському організмі. За словами медика, кофеїн руйнує фермент фосфодіестеразу, через що в клітинах накопичується циклічний аденозинмонофосфат.

Про це повідомляє портал "ГолосUA"

За словами лікаря, організм людини по-різному розподіляє запаси глікогену, багато чого залежить від особливостей клітин. Спершу потрібно відзначити, що глікоген печінки розпадається, коли в крові падає рівень глюкози, між вживанням їжі.

А, наприклад, в м'язах вміст глікогену скорочується під час різних фізичних навантажень, а саме – в період сильних навантажень. Медик також каже, що рівень глюкози в крові людини здатний підтримувати лише стан печінки, де є глюкозо-6-фосфатаза, гідролізуюча фосфатний ефір глюкози.

Вплив кави на організм
Вплив кави на організм

Кардіолог також стверджує, що кофеїн, який міститься в популярному напої, уповільнює фермент фосфодіестеразу і провокує прискорений обмін речовин в тканинах і в усьому організмі, в цілому. Також він стимулює і отримання енергії з жирів.

За словами фахівця, зерна кави містять в своєму складі 1-2% кофеїну, в той час, як в чаї кількість кофеїну становить більше 2%. Кава може не тільки прискорити процес метаболізму, але і привести до нудоти, тахікардії, безсоння, аритмії і так далі.

Важливо обмежити кількість кави людям, які страждають від проблем з кишечником і шлунком.

Нагадаємо, що фахівці розповіли про те, які корисні властивості містяться в помідорах.

Як раніше повідомляв портал "Українці", медики розповіли, як можна поліпшити свій стан в період фронтів.

Також портал "Українці" писав, що лікарі назвали продукти, які допоможуть уникнути розвитку раку.