Співробітники Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі в США розкрили плани по споруді міжзоряного зонда Interstellar.

Нещодавно астрофізики, планетологи, космологи та інші фахівці з різних країн завершили розробку детального проекту зонда Interstellar. Його мають намір створити американські і європейські астрономи.

космічний зонд
космічний зонд

Вони запропонували розробити відносно простий, але довговічний зонд, який зможе пропрацювати в космосі понад 50 років завдяки потужному радіоізотопному джерелу енергії.

"Зонд Interstellar відправиться в глибини міжзоряного простору, куди людство ще не проникало. У нас вперше з'явиться можливість отримати фотографії всієї Сонячної системи і її геліосфери, що дозволить нам зрозуміти, як вона виглядала б для спостерігачів ззовні", – йдеться в повідомленні Європейського Союзу наук про Землю.

Передбачається, що якщо вивести зонд в космос на початку 2030-х років, то до середини століття він досягне кордону геліосфери і вийде в міжзоряне середовище. Це приблизно 149 млрд км від Землі.

космічний зонд
космічний зонд

На борту будуть апарати для вивчення сонячного вітру, космічних променів і магнітних полів, а також плазмових хвиль. Ще один прилад буде спеціалізуватися на вивченні частинок міжзоряного пилу, а два останніх інструменту будуть являти собою набір з оптичних і інфрачервоних камер.

Також вчені сподіваються, що апарати зможуть вловити позагалактичне фонове випромінювання, розсіяне світло перших зірок Всесвіту.