Комік Джеймс Фелтон вивчив джерела і опублікував в Твіттері короткий тред про те, як могли з'явитися легенди про морських чудовиськ.

За величезних зміїв, ящерів з довгою шиєю та інших монстрів моряки могли приймати ереговані пеніси лежачих на спині китів.

"Перші згадки про Кракена, смертоносне гігантське чудовисько, що жадало людської плоті, сходять до 1180 року, коли король Сверрір норвезький написав, що побачив пеніс у морі", — стверджує комік.

статеві органи китів
статеві органи китів

За його словами, це свідчення з часом почало обростати моторошними подробицями, поки не з'явилася легенда про те, що Кракен забирає з собою на дно цілі кораблі.

Конкретно цей переказ можна пояснити існуванням гігантських кальмарів, пише Фелтон. Щоб розгадати таємницю міфічних морських Зміїв, на думку коміка, слід звернутися до анатомії китів.

"Лауреат Шнобелівської премії Чарльз Пакстон в 2005 році вивчив повідомлення про морських змій, щоб знайти їм можливі пояснення. Порівнюючи старовинні зображення з сучасними фотографіями і описами, він прийшов до висновку, що деякі люди насправді розповідали про ерекцію китів», — заявив Фелтон.

Той факт, що люди бачили "хвіст змія" на достатній відстані від його "тіла", говорить про спостереження не за одним збудженим китом, а за кількома.

Пеніси деяких видів китів нескладно прийняти за морських Зміїв – вони можуть бути довжиною 1,8 метра.