Як повідомляє The New Yorker, система штучного інтелекту, яка спочатку була розроблена для розрізнення різних видів кондитерських виробів в Японії в 2013 році, була адаптована для виявлення раку.

Система під назвою "BakeryScan" була вперше запущена в 2013 році інженером з комп'ютерних систем Хісаші Камбе.

Система, яка все ще існує і може бути куплена приблизно за 20 000 доларів, допомагає місцевим пекарням виконувати базові завдання, наприклад відрізняти круасани від кігтів ведмедя. За словами компанії, це може скоротити витрати на навчання співробітників і зробити процес оформлення замовлення більш гігієнічним.

Круасан
Круасан

Але кілька років по тому лікар з Центру медичних досліджень Луї Пастера в Кіото зрозумів, що цей розумний інструмент можна використовувати і для зовсім іншої мети: розпізнавати ракові клітини на предметних стеклах мікроскопа.

І, як виявилося, отриманий AI виявився надзвичайно ефективним: тепер, за даними The New Yorker, він може похвалитися точністю 99%.

"Я запитав Камбе, як це працює - чи використовувалося глибоке навчання? "Оригінальний спосіб», - сказав він. Потім з широкою посмішкою відповів - "як хліб", – згадує письменник Джеймс Сомерс у своїй статті.

Новий підхід до оригінального BakeryScan AI називається Cyto-AISCAN, і він може збільшувати ракові клітини і виділяти їх серед незліченної безлічі з них на всьому предметному склі мікроскопа. Це дозволяє лікарям відрізняти ракові клітини від тих, яких ще немає.

BakeryScan також адаптований для розпізнавання таблеток у лікарнях, підрахунку людей по японській гравюрі 18-го століття і етикеток для брелоків і амулетів, що продаються в святинях по всій країні.