За даними НАСА, найбільший астероїд, який, згідно з прогнозами, наблизиться до Землі, пролетить на безпечній відстані в неділю.

За оцінками вчених, ширина астероїда становить від 1300 до 2230 футів, пише CNN.

Астероїд, що зближується з Землею, відомий як 2001 FO32, буде на відстані 1,25 мільйона миль, або більш ніж у п'ять разів більше відстані між Землею і Місяцем, під час свого максимального зближення.

Він також буде рухатися набагато швидше, ніж більшість астероїдів, що пролітають над нашою планетою, зі швидкістю 77 000 миль на годину. Астероїд пройде на максимально близькій відстані о 12: 03 за східним часом в неділю.

"Загрози зіткнення з нашою планетою зараз або в найближчі століття немає. Ми дуже точно знаємо орбітальний шлях FO32 2001 року навколо Сонця, оскільки він був виявлений 20 років тому і з тих пір відстежується. Немає жодних шансів, що астероїд наблизиться до Землі ближче, ніж на 1,25 мільйона миль", - сказав Пол Чодас, директор Центру вивчення навколоземних об'єктів.

траєкторія астероїда 2001 FO32
траєкторія астероїда 2001 FO32

Центром управляє Лабораторія реактивного руху НАСА в Пасадені, Каліфорнія.

Хоча 2001 FO32 не підійде досить близько, щоб викликати будь-яку небезпеку, він як і раніше вважається потенційно небезпечним астероїдом, враховуючи його близькість. Центр вивчення навколоземних об'єктів відстежує і прогнозує орбіти таких об'єктів, використовуючи телескопи і радар, щоб визначити, чи є у них шанс зіткнутися з Землею.

Цей астероїд рухається швидше за інших через свою незграбну і витягнуту орбіту навколо Сонця. По цій орбіті астероїд знаходиться ближче до Сонця, ніж Меркурій, найближча до зірки планета в нашій Сонячній системі, і вдвічі далі Марса, четвертої планети від сонця.

Коли 2001 FO32 наближається до внутрішньої частини Сонячної системи, він набирає швидкість. Як тільки його відкинуть назад в глибокий космос, він сповільниться. Астероїду потрібно 810 днів, щоб завершити один оборот по орбіті, але його найближчий проліт над землею не повториться раніше 2052 року.

Віртуальний телескоп веде пряму трансляцію з Риму.

Якщо у вас є телескоп, ви зможете побачити астероїд, що проходить повз, залежно від того, де ви живете.

"Астероїд буде дуже яскравим, поки він рухається по Південному небу, - сказав Чодас. - Астрономи-любителі в Південній півкулі і в низьких північних широтах повинні мати можливість побачити цей астероїд за допомогою телескопів середнього розміру з апертурою не менше 8 дюймів в ночі, що передують найближчому наближенню, але їм, ймовірно, будуть потрібні зоряні карти, щоб знайти його."

Можливість спостереження

Близький прохід-чудовий шанс для вчених спостерігати цей залишок утворення Сонячної системи. Під час обльоту вони можуть уточнювати деталі розміру і складу астероїда. Інфрачервоний телескоп агентства на вулкані Мауна-Кеа на Гаваях-один з телескопів, які будуть використовуватися для спостереження за астероїдом.

обсерваторія
обсерваторія

"Ми намагаємося займатися геологією за допомогою телескопа", - сказав Вішну Редді, доцент лабораторії Місяця і планет арізонського університету в Тусоні. - Ми збираємося використовувати (телескоп), щоб отримати інфрачервоний спектр, щоб побачити його хімічний склад. Як тільки ми це дізнаємося, ми зможемо провести порівняння з метеоритами на Землі, щоб з'ясувати, які мінерали містять 2001 FO32".

Вивчення складу астероїда дозволить більше дізнатися про його історію.

Три наземні антени в Каліфорнії, Австралії та Іспанії, які складають мережу Deep Space Network, можуть використовуватися для відображення радіосигналів від астероїда. Вони можуть забезпечити радіолокаційні спостереження, наприклад, Чи є у астероїда власний місяць.

"Спостереження, проведені 20 років тому, показали, що близько 15% навколоземних астероїдів, порівнянних за розміром з FO32 2001 року, мають невеликий місяць", - сказав Ленс Беннер, головний науковий співробітник JPL. - В даний час про цей об'єкт відомо мало, тому дуже близьке проходження дає прекрасну можливість дізнатися багато нового про цей астероїд".