Дослідники, що працюють у стартапі OpenAI, виявили наявність багатовузлового нейрона в мережі зі штучним інтелектом.

Про це пише Metro.

Багатовузловий нейрон, здатний розпізнавати узгоджену тему за допомогою абстрактних концепцій, був (на сьогоднішній день) виявлений тільки в людському мозку. Але нещодавно його виявили інженери стартапу, заснованого мільярдером Ілоном Маском, всередині нейронної мережі під назвою CLIP.

CLIP навчається на складних наборах даних, щоб розпізнавати спотворення і зміни в освітленні і позі предметів або людей. Він може піти ще далі в розпізнаванні цих об'єктів або людей в абстракціях, таких як ескізи, Мультфільми або статуї.

"Ми виявили нейрони в CLIP, які реагують на одну і ту ж концепцію, незалежно від того, представлені вони буквально, символічно або концептуально. Наше відкриття багатовузлових нейронів в CLIP дає нам ключ до розуміння того, що може бути загальним механізмом як синтетичних, так і природних систем зору: Абстракція", - пояснив OpenAI в своєму блозі.

Виявлений ще в 2005 році, багатовузловий нейрон єдино відповідальний за визначення загальної теми з різних сенсорних систем.

Так, наприклад, у вас буде один нейрон, присвячений кожному члену сім'ї, другу або знаменитості, яких Ви знаєте. Коли ви бачите їх зображення або помічаєте, що їх імена записані, багатовузловий нейрон встановлює зв'язок у вашому мозку.

"Використовуючи інструменти інтерпретації, ми даємо безпрецедентний погляд на багаті візуальні концепції, що існують в межах ваги CLIP. В рамках CLIP ми виявляємо високорівневі концепції, які охоплюють більшу частину візуального лексикону людини-географічні регіони, вирази обличчя, релігійну іконографію, відомих людей і багато іншого. Вивчивши, на що впливає кожен нейрон, ми можемо отримати уявлення про те, як CLIP виконує свою класифікацію", - пишуть дослідники OpenAI.