Сьогодні відзначається Всесвітній день книги, і у Великобританії провели масове опитування двох тисяч британців, щоб вибрати кращу і улюблену екранізацію книг Великобританії.

Ймовірно, для деяких не стане сюрпризом, що франшиза фільму про Гаррі Поттера посіла перше місце з 31 відсотком голосів. На даний момент знято вісім фільмів за мотивами семи книг Дж. К. Роулінг про Гаррі Поттера, а також два з п'яти приквелів»Фантастичні тварини".

Франшизі про хлопчика, який вижив вдалося перевершити адаптовані Пітером Джексоном трилогії Дж. Р. Р. Толкіна "Володар кілець" і "Хоббіт".

Гаррі Поттер
Гаррі Поттер

Обидві франшизи належать Warner Bros і в цьому році відзначають своє 20-річчя, дебютувавши в кінці 2001 року.

Фактично, актор Фродо Елайджа Вуд і зірка Гаррі Поттера Деніел Редкліфф нещодавно дали спільне інтерв'ю журналу Empire на честь своїх фантастичних фільмів.

Ось повні 10 кращих британських екранізацій книг:

  1. Франшиза про Гаррі Поттера 31%
  2. Втеча з Шоушенка 28,1%
  3. Франшиза" Володаря кілець " 28%.
  4. Список Шиндлера 25%
  5. Форрест Гамп 21%
  6. Парк Юрського періоду 19%
  7. Чарівник з країни Оз 18%
  8. Хрещений батько 14%
  9. Франшиза "Голодні ігри" 12,7%
  10. 12 років рабства 12,6%

Однак опитування у Великобританії показало, що" Володар кілець " був визнаний кращою екранізацією книги в жанрі екшн/Фентезі.

Тим не менш, Гаррі Поттер знову зайняв перше місце в опитуванні на кращу адаптацію дитячої книги, обійшовши Чарлі і шоколадну фабрику Роальда Даля.

У той час як "Шерлок Холмс" очолив кращий драматичний серіал, "Мовчання ягнят" - Кращий фільм жахів.

Актори Гаррі Поттера
Актори Гаррі Поттера

До того ж трилогія "Щоденник Бріджит Джонс" виграла Кращий роман, А Місіс Даутфайр була визнана кращою комедією.

Цікаво, що майже половина британських чоловіків стверджували, що у них немає улюбленого романтичного фільму.

У той час як 43 відсотки британців визнали, що вони, швидше за все, переглянуть фільм, ніж прочитають книгу (29 відсотків). Хоча 23% вважають, що обидва проведення часу їм однаково подобаються.

Марк Барлоу, генеральний менеджер компанії Showcase Cinemas у Великобританії, сказав: "Книги надзвичайно важливі для кіноіндустрії; без великих романів згадані фільми ніколи не були б створені для перегляду на великому екрані. У той час як відмінна книга оживляє ці неймовірні історії; фільми беруть ці історії і перетворюють їх на свято для очей і вух. Магія книг і фільмів може змусити нас сміятися, плакати, кричати і закохуватися".

Барлоу сказав, що, на його думку, немає кращого місця, щоб дивитися, як книги оживають, ніж на великому екрані, як і передбачалося у фільмах.

Він додав: "Було так багато неймовірних книг, які можна було б вибрати як кращу адаптацію до фільму, але приємно бачити, що Гаррі Поттер очолює цей список - його вічнозелена Популярність свідчить про його незмінну привабливість для кількох поколінь як в якості книги, так і екранізації. Ми з нетерпінням чекаємо знову відкрити свої двері для гостей, як тільки уряд дозволить нам - в даний час це заплановано на 17 травня в Англії-з усіма нашими кінотеатрами, що працюють за програмою be Showcase Safe, яку ми успішно впровадили в минулому році".