Під час будівництва дороги в Дніпропетровській області робітники натрапили на унікальні стародавні знахідки, вони навіть знайшли речі з часів козаків. Фахівці в галузі археології кажуть, що вік найстарішого артефакту становить 5 тисяч років.

Про це повідомляють на сайті "ТСН"

За словами фахівців в області археології, найстаріший артефакт зберігався 5 тисяч років. Всі ці знахідки виявили, коли будували трасу на Київ У Дніпропетровській області. Повідомляється, що вік експонатів – абсолютно різний, а наймолодші – це позаминуле століття.

Археологічні розкопки під Дніпром
Археологічні розкопки під Дніпром

Експерти виявили серед знахідок стародавні ножі, хрести для козаків, а також різні дорогоцінні монети. Ці експонати розмістять на виставці, яку можна буде відвідати протягом тижня і при цьому, не платити грошей. Потім артефакти передадуть в музеї, де вони будуть далі зберігатися.

Археологічні розкопки під Дніпром
Археологічні розкопки під Дніпром

За словами керівника Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області Олександра Коломійцева, через будівництво доріг вдалося зняти великий шар землі. Робітникам вдалося відкрити ті частини, до яких не можна було долізти.

Він підкреслив, що потрібно було копати приблизно 2 або 3 метри для того, щоб дійти до найцікавішого шару і наштовхнутися на такі унікальні стародавні знахідки минулих часів.

Нагадаємо, що у Помпеях фахівці знайшли давню колісницю, яку використовували для весільної церемонії.

Як раніше повідомляв портал "Українці", у Франції археологи виявили стародавню віллу.

Також портал "Українці" писав, що в Ізраїлі група археологів відкопала стародавні храми.