Німецький виробник розкішних автомобілів в середу представив новий компактний електричний позашляховик, який, за його словами, надійде в продаж в наступному місяці за "дуже привабливою ціною".

Mercedes-Benz EQA electric
Mercedes-Benz EQA electric

EQA, описана як "модель входу в місто", яку, за словами члена правління Mercedes Брітта Сігера, підкреслить акцент компанії на "стійкості, універсальності і свіжому вигляді", – це перша з декількох електричних моделей, які автовиробник планує випустити в 2021 році.

Міні-позашляховик матиме запас ходу в 265 миль, повідомила компанія у відео-презентації, і надійде в продаж в Європі 4 лютого.

Продажі електромобілів в Європі в минулому році різко зросли, оскільки автовиробники боролися за виконання цільових показників викидів CO2 в Європейському Союзі. Продажі збільшилися за рахунок субсидій, включених в заходи економічного стимулювання, введені, зокрема, у Франції та Німеччині.

Mercedes-Benz EQA electric
Mercedes-Benz EQA electric

За перші три квартали 2020 року продажі повністю електричних і гібридних моделей зросли на 122 відсотки в ЄС.

Tesla випередила традиційних автовиробників з їх величезними інвестиціями в автомобілі, що працюють на викопному паливі, і домінувала в світових продажах. Tesla Model 3 для масового ринку є найбільш продаваним електромобілем в світі, за яким на Далекому другому місці йде Zoe від Renault.