Список лікарів, які можуть визначити, що пацієнтка вагітна, не обмежується одним гінекологом. Виявляється, стоматологам для цього вистачить одного погляду на ротову порожнину, пише Insider.

Про цей невеликий секрет розповіла студентка-стоматолог і TikTok-блогерка thatdentalgal_. У вірусному ролику Сухмані поділилася, що у 30-50% дівчат під час вагітності розвивається гінгівіт.

В такому стані ясна майбутніх матусь запалюються, починають хворіти і навіть кровоточити. Але і це далеко не всі ознаки. Якщо, наприклад, у дівчини спостерігаються частинки блювоти і ерозія емалі, сумнівів не залишається: вона точно скоро потрапить в пологове відділення.

@thatdentalgal_

Did you know this? #pregnancy #gingivitis #pregnancysymptoms

♬ original sound - thatdentalgal

Зазвичай подібні зміни характерні для другого триместру, іноді вони розвиваються вже до восьмого тижня вагітності. Майбутнім мамам потрібно стежити за гігієною порожнини рота набагато ретельніше, ніж це потрібно звичайним людям. Чистити зуби потрібно як мінімум двічі на день і особливо після "ранкового нездужання" і блювоти.

Це дійсно важливо, адже в іншому випадку гінгівіт може привести до пародонтиту, що викликає захворювання ясен. А це вже пов'язано з підвищеним ризиком передчасних пологів.