Біографія Володимира Семеновича Висоцького відома дуже добре, і до певного моменту досить типова: післявоєнне дитинство, школа, інститут, перші ролі...

Однак, в ній немає одного пункту, обов'язкового для молодих чоловіків радянської пори: служби в армії. Як таке могло статися? Як водиться, є кілька версій.

Збіг обставин

Володимир Висоцький
Володимир Висоцький

Висоцькому виповнилося 18 років 25 січня 1956 року. У 1955 році він закінчив середню школу, і того ж літа вступив до місі, на механічний факультет. Однак, вже в грудні 1955 року він написав заяву про відрахування.

Відповідно до Закону» Про загальний військовий обов'язок " від 1939 року, який тоді діяв, призов в армію проходив один раз на рік, восени. Тому Висоцький навесні займався в аматорському театрі, а влітку 1956 року вступив до школи-студії МХАТ, яку закінчив у 1960 році.

Ще студентом Висоцький одружився вперше. У 1962 році у нього народився син, в 1964 – другий. Висоцький отримує» вічну " відстрочку від армії, як батько двох неповнолітніх дітей.

Володимир Висоцький
Володимир Висоцький

Здоров'я

За свідченням матері Висоцького, Ніни Максимівни, ще в дитинстві у Володі виявилися шуми в серці. Про це ж можна прочитати і в книзі Марини Владі»Володимир або перерваний політ". З цієї причини в школі Висоцький був звільнений від фізкультури.

Травма

У 1963 році на зйомках фільму «Штрафний удар» Висоцький виконував складний кінний трюк і пошкодив собі ногу. Саме через це він не потрапив в армію, хоча відразу після закінчення зйомок, на час яких мав відстрочку, повинен був йти служити.

Заступництво " зверху»

Кожна з цих версій залишає питання. Шуми в серці, за свідченням близьких актора і поета, пройшли ще в пору, коли Висоцький навчався в середній школі. У цьому випадку абсолютно неясно, чому Висоцький не був викликаний на службу відразу після закінчення школи-студії МХАТ. Деякі дослідники біографії Висоцького припускають, що відстрочку від армії йому міг влаштувати його батько. Семен Володимирович Висоцький був дуже шанованою людиною, офіцером-фронтовиком, орденоносцем, служив при Генеральному штабі.

Допомагав Семен Володимирович синові "відкосити" чи ні, ми сьогодні навряд чи дізнаємося. Але факт залишається фактом-друга дружина Висоцького Людмила Абрамова, яка дуже тісно спілкувалася з ним з кінця 50-х років, в одному з інтерв'ю сказала, що артист ніколи не отримував ніяких повісток з військкомату.