Човен зі скляним дном в меловий період була б справжньою епічною пригодою, хіба що трохи ризикованою.

Про це розповідає портал IFLScience’s.

Схоже на те, що мозазаври та плезіозаври були недостатньо прохолодними, нове дослідження, опубліковане в журналі Science, виявило ще одного химерного звіра, якого ви могли б помітити в такій подорожі: акулу-орла.

Забудьте про пір'я і кігті, ці акули названі так через їх величезного розмаху крил, який в дослідженому зразку був ширше, ніж довжина акули.

Новий вид, відомий тільки за скам'янілостями (удачі наступного разу, любителям орлиних акул), був названий Aquilolamna milarcae і являє собою нове сімейство в історії акул.

Ці орлині акули, трохи схожі на скатів манти, були оснащені вражаючими грудними плавниками – чимось на зразок крил, – які у дослідженого екземпляра становили 1,9 метра, незважаючи на те, що вся тварина була всього 1,65 метра в довжину. Опис може нагадати страхітливого хижака, але, враховуючи його масивну пащу і крихітні зуби, дослідники вважають, що це, швидше за все, був фільтр-живильник.

"Крилаті" акули
"Крилаті" акули

Вважається, що A. milarcae подорожувала по океану близько 93 мільйонів років тому, приєднавшись до істот мелового періоду в водах Мексиканської затоки. Він має деякі спільні риси з існуючими пелагічними акулами, у нього хвостовий плавець (хвіст) з добре розвиненою верхньою лопаттю, як у китових і тигрових акул. Тому він анатомічно читається як химера, поєднуючи в собі риси акул і скатів.

До ідентифікації та опису цього екземпляра вважалося, що тільки одна велика сім'я, що харчується планктоном, черпає їжу в мелових водах: pachycormidae, вимерла група великих костистих риб. Акули-орли тепер посіли друге місце в таблиці лідерів по харчуванню з фільтром.

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Ромена Вулло з французького Національного центру наукових досліджень (CNRS) натрапила на повний зразок у Валлесілло, Мексика, ще в 2012 році.

Це місце відоме своїми дивно добре збереженими стародавніми скам'янілостями, що доставили багато амонітів, кістляві риби та інші морські рептилії в руки вчених.

"Крилаті" акули
"Крилаті" акули

Таким чином, знахідки з цього місця мають велику академічну цінність, як і цей екземпляр A. milarcae, що представляє нову і маловідому главу в еволюційній історії акул.