Незвичайна телефонна будка з'явилася в японському селищі Оцуті більше 10 років тому. Вона не підключена до телефонних ліній, проте люди все одно з неї телефонують — померлим близьким.

На дивну будку, розташовану в 500 км від Токіо, звернули увагу журналісти Reuters. Телефон стоїть на пагорбі, в саду. Навіть незважаючи на те, що апарат не підключений до лінії, до нього все одно приходять люди — в основному це ті, хто вижив під час одного з найстрашніших землетрусів в історії Японії, що стався в березні 2011 року.

У Японії встановили телефон для зв'язку з померлими
У Японії встановили телефон для зв'язку з померлими

Тоді моторошні поштовхи викликали величезне цунамі, яке затопило кілька міст (у тому числі і селище Оцуті), а також призвело до катастрофи на АЕС «Фукусіма-1». Всього загинуло 15,8 тисяч осіб, 2,5 тисячі пропали безвісти — саме їм і телефонують ті, хто вижив.

Як повідомляє Reuters, будку встановив 76-річний Ітару Сасакі, який є власником саду. Він поставив апарат ще до землетрусу, щоб поговорити з померлим від онкології братом. Як каже сам Ітару:

«У багатьох людей так і не було можливості попрощатися. Є сім'ї, які хотіли б сказати щось в кінці, якби знали, що поговорити ще раз їм вже не доведеться».

У Японії встановили телефон для зв'язку з померлими
У Японії встановили телефон для зв'язку з померлими

Сьогодні до будки з'їжджаються сотні і сотні людей з усієї Японії, проте найчастіше тут бувають місцеві. Наприклад, 67-річний Кадзуесі Сасакі частенько приходить до автомата і дзвонить своїй дружині Мівако-він розповідає, що не припиняв шукати її після землетрусу:

"Все сталося так раптово. Навіть зараз я не можу це забути. Я відправив тобі повідомлення про те, де я, але ти його так і не прочитала. Я так радий, що ми зустрілися, спасибі тобі. Ми всі робимо, що можемо. До скорого!».

Як каже сам Ітару, нещодавно до нього звернулися люди з Великобританії і Польщі — вони теж хочуть встановити подібні апарати для втратили близьких під час пандемії.