Щорічно українці з настанням холодів починають скуповувати продукти, які вважаються ефективними для зміцнення імунітету. У стандартний список таких продуктів входить часник, лимони і імбир.

Фахівці прогнозують подорожчання цих продуктів в середньому на 30%.

імбир і лимон
імбир і лимон

Чи володіє часник протизапальними і протимікробними властивостями – а також-чим насправді корисно зміцнювати організм, розповіли в програмі "Ранок з Україною" на телеканалі "Україна".

"Якщо говорити з точки зору доказової медицини - часник не має ніяких протибактеріальних і противірусних властивостей", - розповіла сімейний лікар Віта Олещенко.

часник
часник

Вона додала, що вчені провели експеримент і помістили імбир, часник і лимон в живильне середовище з бактеріями. В ході експерименту з'ясувалося, що бактерії нікуди не поділися. І тому медики рекомендують звернути увагу на інші продукти для зміцнення імунітету.

Як зазначила Віта Олещенко, українцям варто придивитися до зелені і шипшини – в них набагато більше корисних властивостей.

"Є аналоги фруктів і овочів, які можна вживати замість лимона і отримувати добову норму вітамінів швидше, наприклад, наша українська шипшина. Те ж саме можна сказати про зелені – петрушка, кріп і цибулю. Вони містять багато вітаміну C", - розповіла лікар і додала, що підвищити імунітет і захиститися від бактерій допоможе чай з обліпихи.

часник
часник

А для відновлення обміну речовин експерт рекомендує пити домашній квас, зроблений з хліба і хрону.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що лікар розповів, хто не підчепить COVID-19 навіть після контакту з хворим.