У Росії шоу "Маска" на НТВ є одним з найбільш високорейтингових проектів на телебаченні.

Глядачі з великим нетерпінням чекають кожного випуску, а журі в особі Філіпа Кіркорова, Валерії, Регіни Тодоренко, Тимура Родрігеза і Олександра Ревви не перестають захоплюватися талантами учасників.

Але, як з'ясувалося, не всі знаменитості в захваті від проекту. Юрій Лоза розкритикував це шоу в пух і прах в бесіді з Sobesednik.ru.

Юрій Лоза
Юрій Лоза

- Невже ви думаєте, що я буду дивитися самий дебільний проект на телебаченні?! - вибухнув Юрій Лоза у відповідь питання журналістів про "Маску". - Візьміть будь-яку ростову ляльку, за допомогою якої зазивають відвідувачів в ресторани, поставте її на сцену, включіть фонограму. Отримайте той же самий ефект. На шоу «Маска» ніхто навіть не знає, чи є всередині костюма артист, відкриває він рот чи ні. Ніхто й гадки не має, хто вийшов на сцену. Є, звичайно, і інші Тупі передачі типу «Точь-в-точь», «Один в один!», «Голос», «Битва хоров», але це ще куди не йшло. "Маска" – це ж апофеоз тупості!

Автор однієї пісні запевнив, що якби його самого покликали на «Маску», він відповів би твердою відмовою.

- За кого ви мене приймаєте?! Ні в якій якості не пішов би туди: ні плескати в долоньки в журі, ні співати, - відрізав артист. - Хоч я і знаю, що за участь у подібних шоу дають звання Народних артистів, все одно не буду ганьбитися!

У той же час, високі рейтинги проекту «Маска», інших телешоу і безлічі сучасних артистів Юрій Лоза пояснює дуже просто.

російське шоу "Маска"
російське шоу "Маска"

- Йде загальна тенденція на отупіння населення – упевнений співак. - Наприклад, зараз героями вважаються персонажі з соціальної мережі TikTok. 40-50 років тому таке і уявити собі було неможливо! Раніше для того, щоб стати популярним, потрібно було зробити вчинок. Скажімо, заспівав хорошу пісню на передачі-домігся популярності. А зараз-спочатку став популярним в Інтернеті, а потім вже пішов співати. І не важливо, вміє людина це робити, потрапляє він в ноти чи ні. Інтерв'ю беруть не у тієї людини, яка щось зробила, а яка пукнула в мікрофон. Потім цей персонаж стає великою шишкою, редактором чогось там. Йде загальна деградація культури. Біблія,» Війна і мир " тепер в коміксах. Раніше ми дивилися кіно, а зараз у нас в тренді блокбастери про Трансформерів. До художнього кіно це ніяк не відноситься. Зараз навіть існує спеціальна програма в комп'ютері, яка допомагає тобі писати сценарій, щоб створювати сучасне оглядове кіно сьогоднішнього рівня. Ось я зараз цим займаюся, а мені програма каже: "У вас вже 28 слів і ніхто нікого не вбив, додавайте дії!» А скільки вистав ви зараз знаєте, де ніхто не бігає голяка або істерично не кричить зі сцени? Я таких не знаю. Художня складова вже нікого не цікавить, всім потрібна тільки велика кількість лайків.